West Side Story - slavnostní představení

West Side Story - slavnostní představení

  • Žánr
  • Scéna Činoherní scéna
  • Premiéra12. únor 2011
  • Délka představení0:00 hod.
  • Počet repríz1
  • Derniéra1. září 2014

po 15. letech od 1. uvedení v MdB v původním obsazení

U příležitosti 15 let od uvedení slavného Bernsteinova muzikálu West Side Story v Městském divadle Brno, který odstartoval slavnou éru světových muzikálů v jihomoravské metropoli, připravujeme unikátní představení v původním obsazení obzvláště pro ty, kteří naši Westku viděli už dávno... Inscenace v podání MdB se ve své době dočkala věhlasu nejen na území České republiky, ale i v zahraničí - hrála se snad v celé Evropě a zaznamenala celkem 650(!) repríz. Zcela mimořádným představením 12. února si ji připomeneme a zároveň zavzpomínáme společně s našimi fanoušky na dobu, kdy se našemu divadlu otevřely neskutečné možnosti...

Autor

  • A. Laurents
  • L.Bernstein
  • S. Sondheim

Choreografie

Žihadlo

Arab

Bažant

Šmelda

Bělas

Mikrák

Banjo

Robby

Graziella

Velma

Pauline

tanečnice

Bernardo

Anita

Pepe

Indio

Luis

Juano

Margarita

Teresita

Francisca

Estella

Rukavička

Doktor

Toro

Jubilejní West Side Story v MdB

Josef Herman 8. březen 2011 zdroj Divadelní noviny

V Městském divadle v Brně oslavila patnáctileté jubileum inscenace muzikálu Leonarda Bernsteina West Side Story. Od premiéry 23. února 1996 v režii Stanislava Moši zaznamenala přes 600 repríz na domácí scéně a další desítky repríz na evropských turné (Holandsko, Belgie, Dánsko, Německo, Rakousko, Slovinsko, Itálie, Slovensko, Švýcrsko, Portugalsko, Španělsko).

Minirecenze Rovnosti

Markéta Stulírová 15. únor 2011 zdroj Brněnský deník

Patnácté výročí od prvního uvedení muzikálu West Side Story si v sobotu připomnělo Městské divadlo Brno, které tento slavný Bernsteinův titul navrátilo na jeviště v původním obsazení – s Petrou Jungmanovou, Igorem Ondříčkem, Romanem Vojtkem, Petrem Štěpánem, Tomášem Sagherem, Stanislavem Slovákem a dalšími. Příběh o rivalitě inspirovaný Shakespearovým příběhem Romeo a Julie se tak po 650 (!) reprízách proměnil v unikátní divadelní tvar, v němž oslovení „hošánku“ či povzdech „bejvávalo“ dostávaly zcela nové a humorem opředené vyznění. Úsměv ve tváři publika vyvolalo také rezolutní prohlášení Čáry (Radka Coufalová), že se vdávat nikdy nebude, nebo osudové setkání láskou poblouzněného Tonyho s Mariou (Petr Gazdík a Markéta Sedláčková). Bez srdečné odezvy diváci nenechali Vojtkovy přemety a nadmíru dlouhé zvedačky, při nichž snad nejvíce výraz Alana Novotného za všechny prozrazoval, že i když to už někdy po fyzické stránce nejde s takovou lehkostí, nejdůležitější je vykreslení charakteru postav. A to se původním protagonistům Westky podařilo i po patnácti letech dokonale. 

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->