Johnny Blue

Johnny Blue

 • Žánr Muzikál
 • Scéna Hudební scéna
 • Premiéra28. březen 2015
 • Délka představení2:30 hod.
 • Počet repríz30
 • Derniéra10. březen 2020

muzikál

Nový původní muzikál Johnny Blue je inspirovaný faustovským tématem. Johnny Blue je slepý pouliční zpěvák, kterého ďábel, zde v podobě ženy Satany, svede na svou cestu. Výměnou za něco tak nehmatatelného a nejistého, jako je duše, nabídne Satana Johnnymu dar vidění. Dokud Johnny zpívá na ulici, vede spokojený život, má vedle sebe svou milovanou Marii, a tak se zdá, že mu nic nechybí. Pak se ovšem objeví přítel z dětství Fred, který jej přesvědčí, že se stane jeho manažerem a dostane jej do velkého šoubyznysu. Johnny má totiž vzácný talent, na němž se může přiživit i spousta okolních rádoby přátel. Johnny v nablýskaném pozlátkovém světě pomalu ztrácí svou původní tvář, vzdaluje se milované Marii a čím větší je jeho sláva, tím osamělejším se stává. S příchodem Satany se situace ještě přiostřuje, ačkoliv Johnny konečně uvidí svět kolem sebe, svoji duši zcela ztrácí. Naštěstí je tu ovšem ještě Marie, která na starou lásku nezapomíná a stojí jí za to o ni, respektive o něj, bojovat i se samotným peklem… Vedle nového, aktuálního pojetí známého příběhu nabízí muzikál hudbu slavného a zkušeného německého producenta a autora Ralpha Siegela, jehož písně pro různé interprety několikrát vyhrály mezinárodní soutěž Eurovize. Muzikál uvádíme ve světové premiéře v režii Stanislava Moši.

Autor

Překlad

Dramaturg

Scéna

Hudba

 • Ralph Siegel

Hudební nastudování

Sbormistr

Choreografie

Asistent choreografie

Hudební aranžmá

 • Karel Cón

Scénické projekce

 • Petr Hloušek

Zvuková režie

 • Milan Vorlíček

Technologická asistence scénografie

 • Lubomír Spáčil

Asistentka kostýmní výtvarnice

 • Adéla Kučerová

Světelná režie

 • David Kachlíř

Produkce

 • Zdeněk Helbich

Johnny Blue, slepý zpěvák a muzikant

Marie, Johnnyho láska

Mrcha Fred, Johnnyho přítel z mládí

Otec Marie, Hospodský, později Číšník

Paula a další role

Eva a další role

Krista a další role

Nataša, moderátorka a další role

Zvukový mistr a další role

Stephan, asistent Satany, Igor, moderátor a další role

Číšník a další role

Hudební režisér a další role

Ďáblice, Ďáblové, Lidé na ulici, Novináři, Fotografové, Kameramani, Hosté na diskotéce, na plese, v restauraci a v baru, Postavy ze starého Říma

Off - stage

JOHNNY BLUE: MUZIKÁL RALPHA SIEGELA MÁ PREMIÉRU V ČESKÉ REPUBLICE

Fuster Louis 12. duben 2015 zdroj wiwiblogs.com

Zábavná a velice „eurovizní“ noc v divadle? Žili jste někdy poblíž Brna v České republice? Tak to máte štěstí! Minulý týden měl v tomto českém městě premiéru nový muzikál Ralpha Siegela „Johnny Blue“. A měl obrovský úspěch. Jak by také ne? Najdete v něm 90 % písní, které napsal pro různá vystoupení v soutěži Eurovize.

Ralph Siegel píše a skládá již celou řadu let písně pro vystoupení v hudební soutěži Eurovision Song Contest. Jeviště Eurovize ozdobilo již 22 jeho písní (včetně letošního vystoupení San Marina „Chain of Light“) a o 49 více jeho skladeb se účastnilo národních finále po celém kontinentu, od Ukrajiny přes Irsko a Německo až po Maltu. Můžete ho milovat nebo nenávidět, ale nikdo nemůže popřít, že Ralph Siegel je částí historie Eurovize. Nyní tuto skutečnost připomíná muzikál.

Muzikál „Johnny Blue“ splétá prostřednictvím 38 z těchto písní dobrodružství kolem Johnnyho Blue, nadaného a neznámého slepého zpěváka, který náhle dosáhne úspěchu díky „pomoci“ Freda, starého přítele z dětství, který chce prorazit díky nadání chudého Johnnyho. Ďáblice, která líčí příběh za zpěvu písně „Theater“, s níž se Německo účastnilo v roce 1980 soutěže Eurovize, a Johnnyho dívka Marie doplňují obsazení hlavních rolí muzikálu.

Je vám tento příběh povědomý? Snad ne těm nejmladším, ale jste-li fanoušek s mnoha zkušenostmi (nebo především fanoušek historie hudební soutěže ESC), budete si pamatovat, že jde o stejný příběh, se kterým Lena Valaitis získala druhé místo pro Německo v roce 1981.

Muzikál napsal a režíroval český režisér Stanislav Moša, a proto se premiéra konala v Brně, jeho domovském městě.

Kolem 700 diváků zaplnilo během premiérového večera Městské divadlo Brno. Na konci show publikum tleskalo třináct minut vestoje. Kromě Ralpha Siegela navštívila představení také Dorkas Kiefer, jedna z členek skupiny MeKaDo (Německo 1994) a Valentina Monetta, zpěvačka ze San Marina, s níž Siegel spolupracoval v letech 2012, 2013 a 2014.

Všemi oblíbené umělkyni ze San Marina (pochopitelně dříve, než jsme se setkali s Michele a Anitou) muselo představení lichotit. Nevíme, jestli Valentina rozumí trochu česky, ale jistě si s potěšením vyslechla hity „Cristalide“ a „Maybe“ v češtině. Na videu najdete „Cristalide“ v čase 10:02 a „Maybe“ (v češtině „Možná“) v čase 16:00. Dalších 14 repríz bude mít muzikál v Brně v červnu, po letošní soutěži Eurovize, při které Ralph Siegel opět pozvedne vlajku San Marina. Pokud tedy ještě nemáte žádné plány pro začátek léta, měli byste si vybrat tento český průřez vaší oblíbenou soutěží.

Celý tým wiwiblogs upřímně doufá, že Johnny Blue bude mít v Brně úspěch, nejen kvůli panu Siegelovi, ale také kvůli Čechům, kteří dokážou přidat širší rozměr tomu, co představuje Eurovize. A pokud Sieglův muzikál rozpoutá v České republice mánii Eurovize, bude to rozhodně stát za uspořádání velké párty, nemyslíte?

Zdroj: https://wiwiblogs.com/2015/04/12/johnny-blue-ralph-siegel-musical-czech-republic/90980/

 

Blue, Blue, Blue…Johnny Blue!

12. duben 2015 zdroj www.wuppertaler-rundschau.de

Kdo mě zná osobně, ten ví, že se s Ralphem Siegelem přátelím zvláště od německého vystoupení Corinny May („I can’t live without music“) v roce 2002. Především v posledních třech letech přátelství mezi námi ještě zesílilo a pravidelně si dopisujeme a voláme.

Minulý týden v pátek mi psal, že je zase na cestě do Brna a cítí se ve formě jako nikdy. Kromě toho mi poslal pár svých aktuálních fotografií a fotografie, kterou používám v tomto článku, se mi zvlášť líbila.

Důvodem, proč je Ralph zase na cestě do Brna, je jeho ohromný triumf, který slavil s muzikálem „Johnny Blue“. Vím, že se tímto muzikálem splnil jeho životní sen. Po premiéře „Johnny Blue“ na konci března v Brně v České republice bylo toto první uvedení jeho díla oceněno 15 minutami ovací. Když jsem nechápal, proč se premiéra koná právě v Brně, Ralf mi to objasnil zcela jednoduše: Brno je domovem jednoho z  nejrenomovanějších autorů a režisérů hudebního divadla, a sice Stanislava Moši a z Brna vyrážejí jeho díla za slávou do velkých metropolí.

Stanislav Moša napsal tento muzikál jako poctu Ralphu Siegelovi. Celým představením se prolíná jeho nejznámějších 38 hitů. Ostatně píseň „Johnny Blue“ zpívala původně Lena Valaitis a obsadila s ní nádherné druhé místo v hudební soutěži Eurovision Song Contest v Dublinu. Její odstup od vítěze z Velké Británie (skupina Bucks Fizz) byly pouhé čtyři (!) body.

Koncem září 2015 bude slavit Ralph Siegel 70 let a prozradil mi plný nadšení, že k tomuto významnému dni bude vydán také jeho životopis.

Ale předtím než Ralph letos oslaví tyto kulaté narozeniny, se s ním setkám, a to v květnu ve Vídni. Ralphova píseň „Chain of Lights“, což znamená řetěz světel, si vybrala televize San Marino RTV a bude ji zpívat vůbec nejmladší dvojice interpretů v celé historii soutěže Eurovize Anita Simoncini a Michele Perniola. Již třikrát za sebou byl Ralph skladatelem písně, která zastupovala  San Marino. V loňském roce se mu s Valentinou Monetta poprvé v historii (!) podařilo, že malá zemička San Marino postoupila až do finále.

V této době má každopádně v každém ohledu velmi mnoho radosti. Ano, Ralphe, skutečně kypíš zdravím a energií a já ti zase držím palce, aby světelný řetěz z Evropy svítil až do Austrálie. Soutěžní písni San Marina pro rok 2015 budu věnovat zvláštní pozornost v mimořádném článku těsně předtím, než pojedu do Vídně.

Takže Ralphe, těším se na naše setkání ve Vídni!

Zdroj: http://www.wuppertaler-rundschau.de/eurovision/blue-blue-blue-johnny-blue-aid-1.5010773

MUZIKÁL JOHNNY BLUE: FAUSTOVSKÉ TÉMA V MODERNÍM HÁVU S PÍSNIČKAMI RALPHA SIEGELA

Silvie Kostovská 12. duben 2015 zdroj www.generace21.cz

Vzal písničky Ralpha Siegela, vymyslel příběh a udělal z toho muzikál. Kdo? No přece Stanislav Moša, ředitel, režisér a scenárista Městského divadla Brno. Na prkna, která znamenají svět, se tak dostal příběh slepého pouličního zpěváka Johnnyho Blue.

Pekelně dobrá ústřední čtveřice

To, na čem každý dobrý muzikál stojí a padá, jsou kromě hereckých výkonů především výkony pěvecké. A tady jsme mohli vidět a slyšet ty nejlepší z nejlepších. Roli slepého zpěváka Johnnyho Blue s přehledem odehrál a odzpíval Dušan Vitázek. Dušan je ostřílený muzikálový herec, který má na kontě spoustu velkých rolí (namátkou jmenujme alespoň dvojroli Jekylla a Hyda ve stejnojmenném muzikálu nebo roli Sama v muzikálovém DUCHovi), a tak není divu, že Johnnyho, který v představení hraje na dvanáctistrunnou kytaru a foukací harmoniku, ztvárnil právě on.

Jeho lásku Marii citlivě zahrála Lucie Bergerová, držitelka Ceny Thálie a členka souboru Těšínského divadla. Naprosto bezkonkurenční pěvecký výkon pak podala Radka Coufalová, jejíž ďáblice Satana byla jednoduše ďábelská a pokaždé, když se objevila, jí patřila celá scéna. Ústřední čtveřici doplnil Aleš Slanina jako Fred, který celému představení dodával říz svými vtípky.

Pocta dílu Ralpha Siegela

I tak by mohl znít podtitul tohoto muzikálu. Celý je totiž postaven na písních Ralpha Siegela, které do češtiny přeložil Stanislav Moša a o jejichž hudební nastudování se postarali Karel Cón a Ema Mikešková. Neméně důležitou složkou hudebních čísel je také choreografie. Tu měla na starost Hana Kratochvilová.

Ďábel nosí Pradu

Jestli přímo Pradu, nebo ne, to sice nevím, jedno ale vím jistě – kostýmy Andrey Kučerové k tomuto představení jsou skvostné! Ať už jsou to barevné kostýmy ve společných choreografiích, kostýmy zachycující Johnnyho proměnu z pouličního zpěváka ve velkou hvězdu, nebo kostýmy připomínající pekelné plameny, do kterých byl oděn orchestr, který v tomto představení nebyl schovaný kdesi pod jevištěm, ale byl umístěn za herci. I v případě kostýmů však vyčnívala Satana, jejíž černý kožený plášť, červené kraťasy a černé vysoké boty na podpatcích skvěle dotvářely image už tak dokonale propracované postavy.

Zajímavě řešená byla také scéna. Scénograf Petr Hloušek totiž kromě klasických tří projekcí (vlevo, vzadu a vpravo) přidal ještě čtvrtou – na stropě!

Pohádka pro děti i dospělé

Muzikál Johnny Blue je ukázkou zkaženosti naší společnosti, které nevadí přiživit se na úspěchu druhých k dosažení úspěchů vlastních, a kritikou špatných lidských vlastností, jako jsou pýcha a závist. A to je, myslím si, v dnešní době potřeba připomínat neustále.

 

Muzikál Ralpha Siegela „Johnny Blue“

10. duben 2015 zdroj www. eurovision-austria.com

Brno, Česká republika – premiéra muzikálu Ralpha Siegela Johnny Blue.

Potlesk vestoje a nadšené výkřiky trvaly třináct minut a Ralph Siegel měl slzy v očích. Ale právě takového ho známe – je plný emocí a neskrývá své pocity.

Ralph Siegel snil celý život o muzikálu. Pět měsíců před jeho 70. narozeninami se mu tento sen splnil. Světová premiéra muzikálu Johnny Blue, která se uskutečnila v Brně v České republice, představovala velký triumf. Představení v Městském divadle Brno zhlédlo 700 premiérových diváků, včetně mnoha Mnichovanů. Ale proč právě v Brně? Protože zde působí Stanislav Moša, jeden z nejrenomovanějších autorů a režisérů hudebního divadla v Evropě. Právě on napsal libreto k muzikálu Johnny blue a tím složil hold umění Ralpha Siegela.

V muzikálu Johnny Blue můžeme slyšet některé ze Siegelových světoznámých titulů - od známých hitů (Moskau, Dschingis Khan) přes sentimentální písně jako Peter Pan nebo Ich hab Dich geliebt až po úspěšné písně z hudebních soutěží, jako třeba Johnny Blue, Theater, Theater nebo Ein bisschen Frieden. Městské divadlo Brno při této příležitosti navíc angažovalo ještě třicetičlenný orchestr!

Katja Ebstein, jejíž soutěžní píseň z roku 1980 - Theater - je úvodní písní, uvedla, že „vytvořit muzikál byl výborný nápad“, a radovala se zvláště z úspěchu Ralpha Siegela.

Herečka a účastnice soutěže Eurovize Dorkas Kiefer přijela z Düsseldorfu a byla přímo uchvácena! V soutěži Eurovize ESC reprezentovala Německo se skupinou MeKaDo v Dublinu s písní Wir geben ’ne party a získala s ní 3. místo.

Speciálně z Londýna dorazila Valentina Monetta - její píseň Cristalide se kterou zastupovala v soutěži Eurovize 2013 v Malmö San Marino, zaznívá v muzikálu společně s dvěma dalšími jejími písněmi, a ani ona neskrývala svou radost: „Všechno je vynikající - mám takovou radost kvůli Ralphovi!“ Byla tu také legendární zpěvačka skupiny Silver Convention Penny McLean.

I samotný Ralph Siegel stále bojoval se slzami v očích – citlivý člověk, jakému není rovno. Muzikál je průřezem 43 let jeho umělecké kariéry. „Je to pro mě veliká čest, že režisér a autor Stanislav Moša objevil mou hudbu.“ A ten si zase nemohl vynachválit Siegelovy skladatelské kvality. Při tvorbě poetické inscenace nejprve zařadil do užšího výběru 82 z celkem 2000 Siegelových skladeb. Orchestrální aranžmá pak bylo nakonec vytvořeno pro 38 z nich. Říká, že ví o tom, že „přivést své písně na jeviště bylo vždy Ralphovým snem“.

Mimochodem, Ralpha Siegela uvidíme a uvítáme v květnu také ve Vídni – v letošním roce totiž opět napsal soutěžní píseň pro hudební soutěž Eurovision Song Contest Chain of Lights, se kterou budou vystupovat zpěváci ze San Marina.

Zdroj: http://www.eurovision-austria.com/de/ralph-siegels-musical-johnny-blue/

 

„Johnny Blue“: Nový muzikál s písněmi Ralpha Siegela

Nützel Michal 8. duben 2015 zdroj www.musikmarkt.de

Mnichov - „Johnny Blue“ je jedna z mnoha písní, s nimiž vystupoval Ralph Siegel v hudební soutěži Eurovision Song Contest, dříve Grand Prix de la Chanson. V poslední vznikl také stejnojmenný muzikál s písněmi ze Siegelovy tvůrčí dílny. Představení mělo premiéru v Brně v České republice.

„Bylo to jako sen,“ líčil Ralph Siegel nadšeně průběh přípravy premiéry redaktorovi odborného časopisu musikmarkt. „Práce na zkouškách všechny velmi bavila. Johnny Blue je můj první muzikál, u kterého mám pocit, že jsem do sebe konečně mohl nasát tu správnou divadelní atmosféru, tak jak jsem si to vždycky představoval.“

Příběh muzikálu Ralpha Siegela „Johnny Blue“ pochází od renomovaného autora scénářů režiséra Stanislava Moši, kterého Siegel nazývá „český Polanski“ a který také představení inscenoval. Jedná se o příběh slepého pouličního zpěváka Johnnyho, který uzavře smlouvu s ďáblem v podobě ženy Satany. Svou duši vymění za dar vidění. Kvůli tomu však ztratí svou velkou lásku Marii, která se jej poté ze všech sila snaží získat zpět.

Hit za hitem

Muzikál „Johnny Blue“ zahrnuje dohromady 38 písní, které Ralph Siegel napsal v posledních desetiletích. Mezi nimi jsou kromě titulní písně, s níž Lena Valaitis vystoupila v hudební soutěži Grand Prix für Deutschland, také mnohé známé šlágry a další hity ze soutěže Grand Prix jako například „Theater“ od Katji Ebstein nebo vítězná píseň zpěvačky Nicole z roku 1982 „Ein bisschen Frieden“.

Všechny písmě pro muzikál Johnny Blue nově přepracoval a aranžoval slovenský skladatel a dirigent Karel Cón, který také převzal hudební vedení. Ralph Siegel jako autor hudebních vystoupení také samozřejmě mohl během zkoušek přispívat svými náměty. Nakonec byli představitelé čtyř hlavních rolí na Siegelovo přání vybráni až dva dny před premiérou.

Z Čech do světa

Projekt muzikálu podpořilo svými příspěvky město Brno, premiéra se uskutečnila v Městském divadle Brno. Ačkoliv byl muzikál celý v češtině, vlnili se mezi 700 návštěvníky v rytmu písní také mnozí němečtí diváci včetně zpěvaček, s nimiž Ralph Siegel úspěšně spolupracoval, jako Katja Ebstein, Dorkas Kiefer a Valentina Monetta.

Zda a kdy bude možno shlédnout muzikál „Johnny Blue“ také v Německu, není ještě pevně stanoveno. Německá verze představení se však již v současnosti zpracovává, jak prozradil časopisu musikmarkt Ralph Siegel. Divadelní vydavatelka Bettina Migge-Volkmer, která vlastní práva k muzikálu „Johnny Blue“ a převzala plánování pro Německo, neprozradila  na dotaz časopisu musikmarkt ještě žádné podrobnosti. „Ale pracujeme naplno“, potvrdila.

Jak uvedl Ralph Siegel, na premiéře byli v každém případě přítomni významní partneři, například ze společnosti Stage Entertainment. Premiéru si nenechal ujít ani Verner Steer, výkonný manažer mnichovského divadla Deutsches Theater osobně. Pro Ralpha Siegela však pravděpodobně k nejdůležitějším hostům patřila jeho rodina. Bývalá manželka Dunja a dcera Marcella. Obě dvě neměly na rozdíl od mnoha jiných problém s češtinou.

Zdroj: http://www.musikmarkt.de/Aktuell/News/Johnny_Blue_Neues_Musical_mit_Songs_von_Ralph_Siegel/

MUZIKÁL JOHNNY BLUE NABÍZÍ BAREVNÝ KOKTEJL TÓNŮ DO POHODY

Markéta Turková 8. duben 2015 zdroj www.munimedia.cz

(…) Satana Březinové sice nesmrdí sírou a nevzbuzuje děs, v červených kuželech světla se však tiše, nenápadně a lákavě vtírá pod kůži. S korunou na hlavě, zvučným hlasem a ďábelskou délkou šortek představuje ideál zla současnosti. (…) Muzikál nabízí pestrou směsici žánrů, hudba je chytlavá a nejeden si při ní podupává. (…) Mošovu českému zpracování pochvalme vtip, situační humor založený na kráse češtiny neomrzí. (…) Nápadité choreografie, střídání oblečků, v džínách tanečníci skáčou, v plesovkách odtančí valčík, to vše strhává a baví. (…) Muzikál, jenž dává abstraktnímu boji dobra a zla lidskou tvář, je trochu nevšední a neporovnatelný. Ačkoliv nabádá k zamyšlení, chce především bavit, což se daří. 

NADŠENÉ PŘIJETÍ PREMIÉROVÉHO UVEDENÍ MUZIKÁLU JOHNNY BLUE RALPHA SIEGELA

Schmidt Ulrike 30. březen 2015 zdroj www.tz.de

V sobotu večer slavil v Brně svou premiéru muzikál Ralpha Siegela Johnny Blue. Skladatel známých hitů si tak splnil svůj životní sen, a to s velkým úspěchem.

Ovace vestoje trvaly třináct minut. A Ralph Siegel (69) měl v očích slzy. Skladatel známých písní snil o muzikálu celý život, pět měsíců před jeho 70. narozeninami se tento sen uskutečnil v České republice v Městském divadle Brno. Proběhla tu před 700 hosty, mezi nimiž byli mnozí Mnichované, světová premiéra muzikálu Johnny Blue, která se stala velkým triumfem.

Proč právě v Brně? Protože tady je doma Stanislav Moša, jeden z nejuznávanějších evropských autorů hudebního divadla a režisérů, a odtud jeho díla dobývají velké metropole. Právě on napsal scénář k muzikálu Johnny Blue, a tím také vzdal úctu tvorbě Ralpha Siegela. Do představení je zakomponováno 38 jeho nejslavnějších šlágrů a hitů Velké ceny Eurovize. Slepý pouliční muzikant Johnny Blue se v něm nechá svést ďáblicí Satanou k uzavření obchodu: sláva a navrácení zraku za Johnnyho duši, kterou jeho dívka Maria tolik miluje... A ačkoli Johnny může konečně spatřit svět a užívat si ho dosyta, to podstatné už dlouho nevidí – lásku své Marie, která bojuje se Satanou, aby opět získala svého Johnnyho...

Siegelovy světové hity, které zaznívají v muzikálu, oslovují všechny polohy [diváckých] emocí – počínaje trháky (Moskau, Dschingis Khan) přes dojemné lyrické písně jako Peter Pan nebo Ich hab Dich geliebt, až po velké hity Velké ceny Eurovize: Johnny Blue, Theater, Theater nebo Ein bisschen Frieden. Smích se střídá s mrazením v zádech – pojetí je moderní, s provokativním přepychem, a kostýmy (Andrea Kučerová) jsou do detailu láskyplně propracované. Představení doslova připoutalo na více dvě hodiny k sedadlům publikum, které již od začátku nešetřilo potleskem mezi jednotlivými vystoupeními. Jeviště, umělci, hudba – hudební scéna Městského divadla Brno si může dovolit třicetičlenný orchestr – to všechno tu ladí dohromady! Kvůli tomuhle se jednodenní cesta do Brna vyplatila. Mimo jiné také Katje Ebsteinové, jejíž soutěžní píseň pro Velkou cenu Eurovize z roku 1980 – Theater – je úvodní písní muzikálu Johnny Blue: Divadlo, divadlo, opona se zvedá... „Byl to skvělý nápad – ten muzikál!“, prohlašovala nadšeně a radovala se především z úspěchu, který představení přineslo Ralphu Siegelovi.

Herečka a účastnice Velké ceny Eurovize Dorkas Kieferová přijela z Düsseldorfu a byla naprosto unešená! V roce 1994 reprezentovala společně se skupinou MeKaDo v soutěži o Velkou cenu Eurovize v Dublinu Německo s písní Wir geben ne Party a získala s touto písní 3. místo. V muzikálu zprostředkovává píseň bujarou sváteční náladu, které se Johnny poddává až do vytržení. „Pro mne představuje tento muzikál příval pocitů a cestu zpět časem. Všechno tvoří báječný celek.“ Bývalému šéfovi Německého divadla Heiko Plapperer-Lüthgarthovi se zvlášť líbí, že muzikál nepředstavuje jen řadou velkých hitů seřazených za sebou, ale obsahuje propracovaný příběh. Rovněž současný šéf Mnichovského veseloherního divadla Werner Steer, byl absolutně nadšený a patrně přiveze muzikál i do Mnichova.

Z Londýna speciálně přicestovala Valentina Monetta – pro její píseň pro Velkou cenu Eurovize v Malmö 2013, Crisalide, s níž reprezentovala San Marino, se v muzikálu také našlo místo společně s dvěma dalšími písněmi, a také ona má nevýslovnou radost: „Všechno je vynikající – mám takovou radost kvůli Ralphovi!“ Právě dochází k nové změně v jejím životě, v Londýně prožívá čtyřicetiletá Italka svou velkou lásku...

Titulní píseň Johnny Blue původně zpívala Lena Valaitis. Obsadila druhé místo v soutěži o Velkou cenu Eurovize v Dublinu v roce 1981. V sobotu večer v Brně nemohla být bohužel společně s ostatními, protože měla sama vystoupení. Také zpěvačka z Velké ceny Nicole se musela omluvit – byla v daleké cizině.

Ale Siegelova rodina tu byla! Bývalá manželka Dunja, která během svého vztahu s Ralphem Siegelem, který trval 21 let, prožívala vznik mnoha z těchto hitů naživo a v sobotu neustále tonula v záplavě slz, protože celý tento večer byl tak emocionální a dojemný. Dcera Marcella, která nyní žije v Curychu, byla „naplněna hrdostí“ na svého tatínka. „Bylo to tak krásné, vidět to všechno najednou na jevišti. Velký sen mého otce, který se mu splnil.“

A Ralph Siegel sám neustále bojoval se slzami v očích – neobyčejně citlivý člověk. Muzikál zahrnoval 43 let jeho tvůrčí historie. „Pro mě je to velká čest, že režisér a autor Stanislav Moša objevil mou hudbu.“ A ten zase nemohl vynachválit Siegelovy skladatelské kvality. Do užšího výběru pro svou poetickou inscenaci nejprve vybral 80 z celkového počtu 2000 Siegelových skladeb, 38 z nich pak bylo aranžováno pro orchestr. Také Moša ví, že „Ralph vždycky snil o tom, že se jeho písně dostanou na jeviště“.

Na splnění tohoto snu pracovala také berlínská divadelní nakladatelka a agentka Bettina Migge (Gallissas), která získala práva k muzikálu Johnny Blue a již také plánuje, že uvede muzikál na dalších německých scénách. Snad to vyjde ještě do 70. narozenin Ralpha Siegela 30. září!

Blue blue blue Johnny Blue, všichni zpívají tvoje písně...

Tohoto památného večera, po němž umělci protáhli oslavy až do brzkých ranních hodin, byli v Brně, mimo jiné také: dcera Ralpha Siegela Alana (18 let – z manželství s Dagmar Siegelovou), která byla tak pohnutá, že se doslova třásla a byla „nekonečně pyšná“ na svého tatínka (od léta bude studovat na Filmové akademii v New Yorku obor režie); Zpěvačka, textařka a hudební autorka a vnučka Gerharda Hauptmanna Anja Hauptmannová, která také píše muzikály, měla dříve také nahrávací studio v Mnichově, ale již 18 let žije v Berlíně; skladatelská legenda Dr. Christian Bruhn („Ralph Siegel je ten největší!“), legenda Silver-Convention Penny McLeanová a šéf televizního kanálu Heimatkanal Reinhard Ehret. Giulia Siegelová uvázla na cestě z jednoho DJ vystoupení v Düsseldorfu do Vídně – ztratila se jí totiž zavazadla.

 

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->