MdB Klub - online

MdB Klub - online

  • Žánr Koncert
  • Scéna Divadelní klub
  • Premiéra7. listopad 2020
  • Délka představení1:30 hod.
  • Počet repríz10
  • Cena

talk show z vašeho divadla

Nové dílky naší talk show najdete vždy v sobotu v 19.00 h zde!

Na YouTube kanále MdB KLUB můžete sledovat naši novou talk show. Tento pořad historicky navazuje na genius loci Divadelního klubu Městského divadla Brno, ve kterém se po desetiletí setkávali umělci a významné osobnosti našeho města. Bohužel dlouhodobý trend spíše potvrzuje, že se společnost čím dál více individualizuje, a tedy stále méně setkává, a tak i tato tradice pomalu zaniká… Petr Gazdík se svými spolupracovníky přichází s nápadem na tento zvyk navázat formou diskusně-zábavního pořadu. V pandemické době se tato forma vystoupení stává slibnou možností, jak komunikovat s našimi diváky. Moderátoři Jana Musilová, Barbora Goldmannová a Jonáš Florián povedou každý ve svém díle rozhovory vždy se dvěma hosty a součástí programu budou také hudební vstupy z repertoáru našich interpretů za klavírního doprovodu Tomáše Zedka. V naší talk show MdB KLUB se také jako první dozvíte o nových premiérách, které pro vás stále připravujeme, díky povídání s oblíbenými herci zavzpomínáte na inscenace minulé a seznámíte se s dalšími zajímavými osobnostmi Brna napříč všemi, nejen kulturními odvětvími našich životů. 

Lednové díly MdB KLUB

30. ledna

Barbora Goldmannová a Petr Halberstadt a Andrea Kučerová

Hostem Barbory Goldmannové byl tentokrát herec Petr Halberstadt, který je poměrně čerstvou posilou našeho divadla. Díky svému věku se ovšem považuje za „kandrdase seniora“ a Báře se svěřil se svým okouzlením a nadšením, které po příchodu do našeho divadla zažívá. Jako zpívajícího hosta si Petr pozval svou kolegyni Elišku Skálovou. Druhým hostem byla Andrea Kučerová, která povyprávěla o tom, na co všechno musí kostýmní návrhářka pamatovat i o kouzlu, které se stane, když svou práci poprvé v celku uvidí na jevišti. Na závěr společného povídání zjistili, že i Petr Halberstadt má s šitím mnoho společného a shodli se, že nic na světě se neděje náhodou. Na přání Andrey přišel zazpívat kolega Stanislav Slovák.

Únor

6. února

Prvním hostem Jonáše Floriána bude herečka Svetlana Janotová, která krátce po návratu z mateřské dovolené nazkoušela hned dvě velké role – Pavlu na Činoherní scéně v dramatu Noc pastýřů a hlavní roli Vivian v muzikálu Pretty Woman. Povypráví mimo jiné i o tom, jaké to je vrátit se od dvou dcer na jeviště a o svých kořenech v široké divadelní rodině. Svetlanu doplní dramaturg našeho divadla, pedagog JAMU a hudebník Miroslav Ondra. S ním Jonáš zavzpomíná i na dobu svých studií, neboť sám prošel jeho pedagogickým vedením a pobaví se i o tom, jak vypadá umělecká výuka v současné době. Svetlana s Miroslavem ještě zavzpomínají na společné zkoušení Pretty Woman a přiblíží i některé další aktivity našeho divadla.

20. února

Barbora Goldmannová a Markéta Sedláčková a Jan Grygar

Díky hostům Barbory Goldmannové došlo znovu k naplnění původního záměru, aby se v našem Divadelním klubu setkávaly výrazné osobnosti brněnského prostředí. Tentokrát došlo k setkání dvou herců, a to z našeho a Národního divadla Brno. Markéta Sedláčková povyprávěla o tom, jaké to bylo získat před dvaceti lety Cenu Thálie a připomněli jsme, že v loňském roce byla na stejnou cenu znovu nominována za hlavní roli v muzikálu Mamma Mia!. Jan Grygar zavzpomínal na své začátky u divadla a popsal, jaká je nově přicházející herecká generace. Zároveň ozřejmil, jak je pro herce důležitá organizace Herecká asociace a společně s Markétkou vysvětlili, jak je současná pandemická situace pro divadelníky náročná. Markétka zazpívala hned dvě dojemné písně Lásko má a To mám tak ráda. Diváci tentokrát mohou soutěžit o CD Limonádový Joe.

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací