MdB Klub - online

MdB Klub - online

  • Žánr Koncert
  • Scéna Divadelní klub
  • Premiéra7. listopad 2020
  • Délka představení1:30 hod.
  • Počet repríz25
  • Cena

talk show z vašeho divadla

Nové dílky naší talk show najdete vždy v sobotu v 19.00 h zde!

Na YouTube kanále MdB KLUB můžete sledovat naši novou talk show. Tento pořad historicky navazuje na genius loci Divadelního klubu Městského divadla Brno, ve kterém se po desetiletí setkávali umělci a významné osobnosti našeho města. Bohužel dlouhodobý trend spíše potvrzuje, že se společnost čím dál více individualizuje, a tedy stále méně setkává, a tak i tato tradice pomalu zaniká… Petr Gazdík se svými spolupracovníky přichází s nápadem na tento zvyk navázat formou diskusně-zábavního pořadu. V pandemické době se tato forma vystoupení stává slibnou možností, jak komunikovat s našimi diváky. Moderátoři Jana Musilová, Barbora Goldmannová a Jonáš Florián povedou každý ve svém díle rozhovory vždy se dvěma hosty a součástí programu budou také hudební vstupy z repertoáru našich interpretů za klavírního doprovodu Tomáše Zedka. V naší talk show MdB KLUB se také jako první dozvíte o nových premiérách, které pro vás stále připravujeme, díky povídání s oblíbenými herci zavzpomínáte na inscenace minulé a seznámíte se s dalšími zajímavými osobnostmi Brna napříč všemi, nejen kulturními odvětvími našich životů. 

 

1. května – Jonáš Florián s hosty Hanou Kratochvilovou a Lukášem Vlčkem

Choreografka, tanečnice, maminka a také nohejbalistka Hana Kratochvilová v rozhovoru s Jonášem Floriánem objasní, proč jí všichni říkají Peňa, prozradí, na co žárlí a vysvětlí, jak vznikají choreografie. V rozhovoru ji doplní herec, elegán, cestovatel, ale také kouzelník Lukáš Vlček, který byl stejně jako moderátor studentem Hany na JAMU. Diváci se tedy mohou mimo jiné těšit na veselé vzpomínání na studentská léta, ale také na zkoušení muzikálu Jane Eyrová, v němž Lukáš Vlček hraje tajemného pana Rochestera. Lukáš zazpívá dvě písně a soutěžit se tentokrát bude o jeho CD s názvem V barvách barytonu.

 

8. května – Jana Musilová s hosty Eliškou Skálovou a Stanislavem Slovákem

V rozhovoru Jany Musilové se dozvíte, jaké bylo první rande sympatické herečky s nezapomenutelným smíchem Elišky Skálové a jakou roli hraje v novém muzikálu První rande, který právě dozkoušela. S druhým hostem, hercem, režisérem a uměleckým šéfem činoherního souboru Stanislavem Slovákem mají společný fakt, že oba pocházejí z divadelní rodiny, dozvíte se tedy, co jim jejich rodiče poradili, když se rozhodli jít ve stejných šlépějích. Stano společně s moderátorkou zavzpomíná na legendární West Side Story, prozradí, jak se dostal k režii a proč byla bláznivá féerie Bítls tak oblíbená. S Eliškou Skálovou zazpívá její přítel Marco Salvadori píseň Kočky od Zuzany Navarové a hudebním hostem Stanislava Slováka bude undergroundový rebel Jaroslav Záděra s flašinetem. Soutěžit tentokrát můžete o nové CD Dušana Vitázka.

 

15. května – Barbora Goldmannová s hosty Eliškou Ondráčkovou Lupačovou a Petrem Hlouškem

Ačkoli kostýmní návrhářka Eliška Ondráčková Lupačová prý raději kreslí, než mluví, v zajímavém rozhovoru s Barborou Goldmannovou velmi poutavě povypráví o své práci i o tom, jak je pro ni při tvorbě kostýmů důležitý příběh. Divákům prozradí, že nejen herci na jevišti prožívají při přípravě inscenací jejich témata opravdu do hloubky. Hudebním hostem Elišky bude herečka a zpěvačka Eva Ventrubová, kterou v písni na basovou kytaru doprovodí druhý host talk show Petr Hloušek. Ten na sebe prozradí, že měl být původně ilustrátorem, že má ve svém ateliéru na zdi pověšené mezinárodní diplomy a diváci se dozví, na jakém slavném muzikálu by si přál pracovat. Společně s Eliškou povypráví, jak probíhaly přípravy a realizace výtvarné stránky nového muzikálu Jane Eyrová. Petr zazpívá svou vlastní píseň a soutěžit se bude o CD jeho kapely Kabinet.

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací