Klára Latzková

Klára Latzková

Narodila se jako Klára Dvořáková v roce 1983 v Novém Městě na Moravě, kde v roce 2000 maturovala na místním Gymnáziu Vincence Makovského. Zároveň zde absolvovala literárně dramatický obor na Základní umělecké škole Jana Štursy, který v ní probudil lásku k divadlu.

Od roku 2000 na stejné ZUŠ osm let literárně dramatický obor vyučovala a zároveň studovala Divadelní vědu na Masarykově univerzitě. Zde v roce 2008 absolvovala magisterský stupeň diplomovou prací Vstup realismu na jeviště českého divadla v Brně.

Od sezóny 2008/2009 se stala dramaturgyní Městského divadla Brno a doposud zde byla u zrodu více než pětatřiceti inscenací zejména na Hudební scéně. Spolupracuje především s režiséry Stanislavem Mošou, Petrem Gazdíkem a Stanislavem Slovákem. Nejraději vzpomíná na inscenace Mozart!, Probuzení jara, Dobře rozehraná partie, Funny Girl, Mladý Frankenstein, Ostrov pokladů, Pískání po větru a Radúz a Mahulena.

Od dubnu 2018 je šéfredaktorkou magazínu Dokořán.

Je vdaná a má dvě děti. Vedle své rodiny má ráda svou práci, tulipány a opékání buřtů.

Pokrevní bratři

Klára ve funkci:
Dramaturgie a úprava

Vstupenky již nejsou v prodeji.

Dvojitá rezervace

Klára ve funkci:
Úprava

Vstupenky již nejsou v prodeji.

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací