Richard Pekárek

Richard Pekárek

V roce 2010 začal studovat v Praze na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka obor Hudebně dramatické umění - zaměření Muzikál. Zde po šesti letech studia, v roce 2016 úspěšně absolvoval. Na konzervatoři chodil na herecké semináře s Jozefem Bednárikem. Spolu se spolužáky účinkoval v ročníkových představeních Broadway plná muzikálů (2011, režie: Libor Vaculík) a Chorus Line (2013-2015, režie: Denisa Nová), které se konaly v Divadle Broadway.

Už během studií na konzervatoři začal účinkovat coby host v muzikálových inscenacích v Divadle J.K. Tyla v Plzni (mj. v muzikálu Probuzení jara, který získal Cenu Thálie za rok 2015). V tomto divadle hostuje i v současnosti. Od roku 2016 účinkuje v Divadle Hybernia v Praze. Za roli Richarda Loeba v Thrill me! ( na komorní scéně "12" Národního divadla moravskoslezského) získal v roce 2020 nominaci na prestižní cenu Jantar.

V srpnu 2023 nastupuje do angažmá v Městském divadle Brno. Jeho první rolí se stává Rob Cole v muzikálu Medicus. Richarda můžete také vidět v muzikálech Velká ryba (Big Fish) a The Addams Familly.

Medicus

Richard v roli:
Rob Cole (dospělý)

Koupit vstupenku

Velká ryba (Big Fish)

Richard v roli:
Vize, 3. Rybář, 1. Svatebčan, 1. Návštěvník parku, 2. Demonstrant, Kadeřník v Ashtonu, Artista na kole, 1. Student, 2. Skaut, 2. Voják, 2. Cowboy, 2. Účastník pohřbu

Koupit vstupenku

The Addams Family

Richard v roli:
Předkové Addamsovi

Koupit vstupenku

Prachy!

Richard v roli:
Slater, policista

Koupit vstupenku

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

-->