Tiskové zprávy

 • Majáky české kultury se rozsvítily na více než 100 místech České republiky

   Praha, 13. října – Na více než 100 místech se v pondělí večer rozsvítily Majáky české kultury – světelné sloupy v místech, kde by v tu chvíli, nebýt koronavirové pandemie, normálně probíhaly divadelní představení, koncerty, projekce filmů, vernisáže výstav a další kulturní události. Za akcí stála iniciativa #kulturunezastavíš, která během jarního uzavření kulturních institucí připravila desítky venkovních akcí na pomezí cirkusu, divadla a koncertů.

  13. 10. 2020

 • Zdena Herfortová slaví životní jubileum

  7. 10. 2020

 • V září do MdB spolu s muzikálem Poslední loď připluje i Sting

  28. 8. 2020

 • "Století muzikálu" v režii Stanislava Moši ve slovinském Koperu

  9. 7. 2020

 • Chodník slávy

  30. 6. 2020

 • Městské divadlo Brno slaví 75 let své existence

  16. 6. 2020

 • Stanislav Moša převzal Cenu města Brna

  Ředitel a režisér Městského divadla Brno Stanislav Moša převzal v úterý 11. února 2020 z rukou primátorky Markéty Vaňkové Cenu města Brna za dramatické umění. Blahopřejeme!

  12. 2. 2020

 • Scénograf Městského divadla Brno Petr Hloušek opět slaví grandiózní úspěch v severských zemích

  Krom jiných spolupracuje kmenový grafik a scénograf Městského divadla Brno Petr Hloušek také s norským divadlem Folketeateret v Oslu. Na začátku letošního roku byl za svoji práci pro toto divadlo oceněn v prestižní divadelní soutěži BroadwayWorld Norway Awards 2019, ve které místní publikum svými hlasy rozhoduje o nejlepších inscenacích, umělcích i dalších divadelních počinech.

  4. 2. 2020

 • Křídla – večer, kdy se může stát cokoli a vše je dovoleno

  23. 12. 2019

 • Ceny Festivalu divadel Moravy a Slezska 2019

  ANTALOVÁ A HAVELKA SI Z FESTIVALU ODVEZLI TĚŠÍNSKÉHO ANDĚLA

  21. 11. 2019

 • Na MdB čekal v německém Ingolstadtu opět úspěch

  Herci i provozní zaměstnanci MdB se, stejně jako v předchozích letech, vydali bezprostředně po Vánocích na cesty, aby ve dnech 28. – 30. prosince 2014 představili německému publiku ve Stadttheateru Ingolstadt brněnské zpracování energického muzikálu Flashdance. Také letos je čekal vyprodaný sál i standing ovation spokojeného publika, které zhlédlo inscenaci v českém jazyce a s německými titulky.

  6. 1. 2015

 • Jef Kratochvil vydává publikaci Za zrcadlem

  V pondělí 17. listopadu 2014 byla pokřtěna výpravná publikace brněnského fotografa Jefa Kratochvila, nesoucí název Za zrcadlem, která poprvé v knižní podobě shrnuje projekt Dech brněnských ateliérů.

  19. 11. 2014

 • Umělci z Městského divadla Brno bodují v Brně i v zahraničí

  Uplynulý týden byl pro umělce Městského divadla Brno obzvláště příznivý a přinesl jim uznání nejen v tuzemsku, ale i v zahraniční! Ve dnech 7. – 11. června 2014 se zúčastnil herec MdB Petr Štěpán mezinárodního televizního festivalu Golden Nymph Awards v Monte Carlu, v rámci něhož byl nominován za hlavní roli ve dvoudílném snímku režiséra Jiřího Svobody Poslední cyklista, v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon. V pondělí 16. června 2014 svoji nominaci proměnil grafik a scénograf Petr Hloušek, který získal cenu islandské divadelní akademie Gríman (Gríman – The Icelandic Performing Arts Awards) za světelný design k představení Podivný případ se psem. A Městské divadlo Brno a jeho osobnosti se již tradičně umístily v anketě Brno Top 100, kterou každoročně pořádá časopis Brno Business & Style. Blahopřejeme!

  18. 6. 2014

 • Petr Štěpán slaví

  Dnes oslaví herec, dabér a spoluautor několika divadelních inscenací Petr Štěpán krásné 40. narozeniny. Blahopřejeme!

  20. 5. 2014

 • Významné jubileum

  Dnes oslaví herečka našeho souboru paní Libuše Billová své významné životní jubileum. Diváci se s ní mohou stále setkávat na jevišti Činoherní scény či na televizních obrazovkách. Gratulujeme a přejeme vše nejlepší!

  5. 5. 2014

 • Rozšiřujeme Chodník slávy!

  Při příležitosti Světového dne divadla rozšíří MdB opět svůj Chodník slávy! Těmi, kteří si znečistí ruce betonovou směsí, tentokrát budou Boleslav Polívka, Svetlana Janotová, Ivana Vaňková a Jiří Dušek. Vzpomeneme také na naše kolegy, kteří tu již s námi nemohou být - Jaroslava Dufka, Ladislava Lakomého a Igora Vavrdu. Přijďte ve čtvrtek 27. 3. v 16 hod. na Lidickou ulici - jste srdečně zváni!

  27. 3. 2014

 • Podpora pro Činoherní studio v Ústí nad Labem

  Městské divadlo Brno podporuje Činoherní studio v Ústí nad Labem a plně souhlasí se všemi body petice, kterou sepsala Asociace profesionálních divadel.

  4. 2. 2014

 • Zemřel Igor Vavrda

  Dne 26. 12. 2013 zemřel náš dlouholetý kolega, vynikající hudební aranžér, dirigent, skladatel, muzikant a především nezapomenutelný člověk Igor Vavrda.

  26. 12. 2013

 • Umělci MdB dostali Křídla

  V letošní divácké anketě Křídla 2012/2013 zvolili diváci za nejoblíbenější herečku Svetlanu Janotovou, nejoblíbenějšího herce Aleše Slaninu a nejoblíbenější inscenaci muzikál Kočky v režii Stanislava Moši. Za nejvýznamnější umělecký počin byly oceněny choreografky Hana Kartochvilová a Aneta Majerová za svou práci na muzikálu Kočky. Cenu kolegia revue Dokořán obdržel Viktor Skála za ztvárnění role Jakuba v inscenaci Jakub a jeho pán, s přihlédnutím k postavě Cyrila v inscenaci Cyril a Metoděj. A nesmíme zapomenout na Vojtěcha Blahutu, který zvítězil v nové kategorii Štěk sezóny! Všem oceněným blahopřejeme a vám, našim divákům, děkujeme za vaše hlasy!

  23. 12. 2013

 • Nový muzikál Timm Thaler uchvátil Německo

  V sobotu 16. listopadu uvedlo německé Staatstheater Darmstadt ve světové premiéře pohádkový muzikál Timm Thaler, který vznikl v koprodukci s Městským divadlem Brno, v režii Stanislava Moši.

  16. 11. 2013

 • Mary Poppins naposledy!

  Na jevištích Městského divadla Brno se vystřídaly mnohé hvězdy muzikálového nebe. A Mary Poppins zcela určitě patří k těm nejzářivějším! 21. prosince uvádíme tento světoznámý muzikál naposledy.

  13. 11. 2013

 • Jakub a jeho pán sklidil potlesk v Paříži

  Ve čtvrtek 7. listopadu 2013 sklízel soubor Městského divadla Brno nadšený potlesk nejen v Brně a Praze, ale také v Paříži. Ve spolupráci s Magistrátem města Brna, Velvyslanectvím České republiky a Českého centra v Paříži jsme uvedli v Le Théâtre de l´Alliance française moudrou komedii Milana Kundery Jakub a jeho pán.

  8. 11. 2013

 • Škola dnes pobaví již posté!

  Legendární komedii Jaroslava Žáka Škola základ života v úpravě Hany Burešové, která se chopila také režie, jsme poprvé uvedli na Činoherní scéně 11. září 2010. A dnešní večer bude mít inscenace opět slavnostní ráz. Vždyť dnes, tedy v úterý 29. října 2013 v 18.00 hodin, ji zahrajeme pro diváky již posté!

  29. 10. 2013

 • Mimořádná příležitost pro koupi předplatného!

  V souvislosti se zvýšenou poptávkou po našem předplatném přidáváme pro zájemce zcela novou skupinu! Nepropásněte šanci zajistit si svá stálá místa na Hudební i Činoherní scéně!

  6. 9. 2013

 • Zemřel herec Jiří Tomek

  Městské divadlo Brno se zármutkem oznamuje, že nás ve čtvrtek 29. srpna navždy opustil dlouholetý člen MdB, dříve Divadla bratří Mrštíků, pan Jiří Tomek. Zemřel po dlouhé těžké nemoci ve věku 82 let. Pietní rozloučení se uskuteční ve čtvrtek 5. září 2013 v 10:30 hodin na Činoherní scéně, obřad bude zahájen v 11:00 hodin. Tento akt a také následný obřad v síni na Jihlavské ulici v Brně ve 14:45 hod. bude přístupný divadelní i nejširší veřejnosti.

  30. 8. 2013

Newsletter

Divadlo podporují

Oblast hledání

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací